سبد خرید 0

آموزش شفاف سازی تصویر در فتوشاپ

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 14 آبان 1398 در ساعت 23 : 24 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

 

آموزش شارپ تصویر در فتوشاپ

آموزش ویرایش تصویر

یکی از بزرگترین "نقص" در عکاسی ، تصویر بدون شارپ و شفاف سازی است. خوب ، Photoshop ابزاری برای از بین بردن آن خطای اندک دارد. دو روش برای خنثی کردن شارپ نرم وجود دارد ، Unsharp Mask و Smart Sharpen Filter.در این پست از کمرا مرکزی شارپ تصویر در فتوشاپ را آموزش می دهیم.

 

با استفاده از فیلتر unsharp mask

 unsharp mask برخلاف نام آن ، در واقع عکس شما را با بالا بردن کنتراست در امتداد لبه های تصویر تیز می کند. این چیزهای بسیار سنگینی است که ما نیازی به ورود به آن نداریم ، تنها چیزی که باید بدانیم این است که این نسخه ها کار میکند!

مرحله 1 شارپ تصویر :

 شفاف سازی تصویر در فتوشاپ

تصویری را که می خواهید بر روی آن کار کنید ، باز کنید ، press Command-1 را فشار داده یا روی ابزار بزرگنمایی دوبار کلیک کنید تا تصویر به 100٪ برسد. شما می خواهید تصویر حداقل 100٪ باشد ، بنابراین می توانید بطور دقیق و مؤثر ببینید که چه چیزی شارپ می شود ، و آستانه "اثر هاله" مخوف را می دانید.

 

مرحله 2 :

 

شفاف سازی تصویر در فتوشاپ

سپس بر روی لایه پس زمینه ، راست کلیک (یا دستور پایین نگه داشتن منو) کلیک کرده و برای تبدیل به Smart Object ، zip کنید. سپس به FILTER> SHARPEN> UNSHARP MASK بروید. در پنجره پیش نمایش ماسک Unsharp ، تصویر خود را مجدداً تغییر دهید تا برجسته ترین جزئیات را ببینید./ شارپ تصویر در فتوشاپ /

 

مرحله 3

 شفاف سازی تصویر در فتوشاپ

شما سه متغیر برای شارپ تصویر در این مرحله دارید:  Amount, Radius and Threshold  

Amount این است که شما تا چه اندازه کار شما را شارپ می کند ،

 Radius از دسترس فیلتر تا آنجا که فاصله آن از یک لبه فاصله دارد ، می رسد. مقدار تعیین کننده تعداد پیکسلهای اطراف پیکسلهای لبه ای است که از تیز شدن تحت تأثیر قرار می گیرند. بنابراین به یاد داشته باشید ، هرچه مقدار Radius بزرگتر باشد ، لبه های آن گسترده تر و واضح تر خواهد بود… که این یک مقدار بزرگ است.به اصطلاح Threshold ایمنی شدیدی است ، همانطور که در ضمن شما را از سایر محاسبات غلط یا بیش از حد محا Amount فظت می کند!

 

مرحله 4 شارپ تصویر

نوار لغزنده مقدار را بر روی یک مقدار تنظیم کنید تا تعیین کنید که چقدر می خواهید کنتراست پیکسل را افزایش دهید ، بین 100 تا 200. مقدار واقعی تیز کردن به اندازه و وضوح تصویر شما بستگی دارد. بنابراین می توانید با بیشترین میزان 100٪ از اکثر تصاویر فاصله بگیرید ، اما برای تصاویر با وضوح سلام ، ممکن است بخواهید بیش از 130٪ سعی کنید تا جلوه ای برجسته بگیرید. سپس شعاع خود را به جایی بین 1 تا 2 پیکسل افزایش دهید ، بنابراین فقط می توانید هاله های اطراف لبه ها را ببینید (علامت داستان دستکاری ... که شما هرگز نمی خواهید) ، سپس Radius را به عقب شماره گیری کنید تا هاله به طرز جادویی محو شود ... این مرز شما ، نقطه شیرین شماست.

 

 مرحله 5

حالا که نقطه شیرینی دارید ، مقدار آن را حدود 20 تا 30 درصد کاهش دهید. برای ترفند آخر ، از کشویی Threshold استفاده کنید. آستانه مرزی را تنظیم می کند که در آن تیز کردن یا عدم استفاده از آن تشدید می شود ، و این براساس ارزش تنشی پیکسل هایی است که می خواهید روی آن تأثیر بگذارید. مقادیر تعیین می کند که پیکسل های تیز چقدر متفاوت از محیط اطراف خواهند بود قبل از اینکه این پیکسل ها تحت تأثیر فیلتر قرار گیرند. این یکی از گزینه هایی است که "دیدن با اعتقاد باور دارد" است ، بنابراین برای شروع کار بین 2 تا 20 امتحان کنید و سپس آستانه را بالا ببرید تا تیز کردن را صاف کنید تا تصویر افسانه ای به نظر برسد. سپس بر روی Preview کلیک کنید تا تصاویر قبل و بعد را ببینید. از آنجا که تیز کردن نویز را در عکس به وجود می آورد ، می خواهید حالت خاموش را برای خنثی کردن این اثر جانبی تغییر دهید. بنابراین Blend Mode را روی لایه ای که تیز می کنید به Luminosity تغییر دهید. / شفاف سازی تصویر /

 

 قبل و بعد از شارپ تصویر

 

 

با استفاده از فیلتر Smart Sharpen برای شارپ تصویر

راه دیگر برای شارپ تصاویر استفاده از Smart Sharpen است. Smart Sharpen به دنبال مناطقی از تضاد است و در اینجا جادوی خود را انجام می دهد - هرچه کنتراست بیشتر باشد ، میزان تیز کردن بیشتر می شود. هنگامی که پنجره Smart Sharpen را بالا می برید ، دکمه Advance Radio را برای کنترل بیشتر انتخاب کنید. همچنین در آن پنجره ، زبانه های Shadow و Highlight وجود دارد که به شما امکان می دهد تیز کردن را دقیقاً در مناطقی از تصویر ، زیبا و مرتب ، اصلاح کنید؟

 

مرحله 1

 

F را برای مشاهده حالت تمام صفحه فشار دهید ، بنابراین یک تصویر بدون پرده مشاهده می کنید. اکنون می توانید بر روی Filtra> SHARPEN> SMART SHARPEN بروید. اکنون در پنجره Smart Sharpen ، می خواهید مقدار و Radius را شماره گیری کنید تا نقطه شیرینی را پیدا کنید که تصویر شما را متمایل تر کند.

 

مرحله 2

در زیر گزینه حذف نوع را انتخاب کنید. پیش فرض "لنز" است ، که در حذف آن کاملاً سفت و سخت است. "Gaussian" نسبتاً پراكنده و نرم است از لحاظ اينكه چه چيز و چگونه باعث تشديد تصوير شما مي شود. "حرکت" به شما امکان می دهد عناصر فوکوس شده ای را که به لرزش دوربین یا حرکت سوژه نسبت داده می شود ، حذف کنید. شما زاویه ای را تنظیم می کنید که در آن باید تیزکاری انجام شود تا مطابق با جهت تیرگی حرکت برای از بین بردن تاری باشد./ شارپ تصویر در فتوشاپ /

 

مرحله 3

اگر تصویر شما چند لایه است ، لایه حاوی تصویری را که می خواهید تیز کنید ، انتخاب کنید. شما می توانید Unsharp Mask را فقط به یک لایه بطور همزمان اعمال کنید ، حتی اگر لایه ها به هم وصل شده یا گروه بندی شوند. برای تغییر کلی می توانید لایه ها را قبل از اعمال فیلتر Unsharp Mask ادغام کنید. / شارپ تصویر /

 

قبل و بعد از شارپ تصویر

یادداشت در مورد شارپ تصویر در فتوشاپ

شارپینگ باید آخرین پیشرفتی باشد که دقیقاً قبل از قرار دادن چاپگر در عکس خود انجام می دهید. دلیل این امر این است که اگر شما قصد دارید که از کنتراست دستکاری کنید ، این وضوح عکس را نیز تا حدی افزایش می دهد. بنابراین اگر می خواهید تصویر خود را تیزتر کنید ، این کار را بعد از تمام کردن موارد کنتراست انجام دهید.

 آشنایی با رنگ ها در عکاسی 

نتیجه

میزان شارپی که روی یک تصویر اعمال می شود ، غالباً مورد انتخاب شخصی است. شفاف سازی عکس شما تا این حد کمی باعث افزایش لرزش بصری سوژه شما می شود ، اما باید تمرین کنید ، تمرین کنید ، با این فیلترها کار کنید تا در کار شما آشکار نباشد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()