سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

باتری

جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

باتری با قابلیت شارژ سریع و همچنین بهترین کیفیت و ضمانت کالا و قیمت مناسب

باتری چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن دستگاه های همراه و قابل حمل، نیاز به تولید نیرویی احساس شد که بتواند قابلیت حمل این دستگاه ها را فراهم کند، پس باتری ها تولید شدند.  باتری مجموعه ای از یک یا چند سلول است که انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند و یک نیرو را به وجود می آورد و این نیرو را در اختیار ما قرار می دهد. یک نمونه از این باتری ها که در اینجا به بررسی آن خواهیم پرداخت، باتری دوربین عکاسی می باشد.

باتری دوربین عکاسی

فرقی نمی کند که شما یک عکاس حرفه ای باشید یا اینکه عکاسی  از سرگرمی های شما باشد، باتری دوربین عکاسی یکی از تجهیزات اصلی، پرکاربرد و ضروری برای شما می باشد. زیرا دوربین های عکاسی مصرف باتری بالایی دارند. هنگام خرید دوربین، یک باتری اصل نیز به همراه دوربین به شما داده می شود، اما ممکن است پس از مدتی استفاده، باتری اصلی دوربین کارایی خود را از دست بدهد. در این زمان شما به سراغ خرید باتری دوربین دیگری خواهید رفت.

خرید باتری دوربین فوجی فیلم

در خرید باتری دوربین ابتدا مدل دوربین را در نظر بگیرید. به عنوان مثال دوربین شما سونی می باشد، پس باید به بررسی و خرید باتری دوربین سونی بپردازید و از بین باتری های مختلف، با قیمت های متفاوتی که برای این مدل دوربین وجود دارد، بهترین باتری را انتخاب کنید.

انتخاب یک باتری مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد، قبل از خرید باتری دوربین، ابتدا باید شناخت کافی از باتری داشته باشید، به دلیل اینکه باتری ها انواع مختلفی دارند. برخی از باتری ها به صورت اختصاصی برای یک مدل دوربین ساخته شده اند و شما باید بدانید که دوربین دیجیتال شما به کدام باتری نیاز دارد.

 

 

آشنایی با انواع باتری دوربین عکاسی

قبل از خرید باتری دوربین به بررسی اطلاعات مورد نیاز راجع به انواع باتری ها بپردازید. باتری ها در دو نوع باتری های قابل شارژ و باتری های غیر قابل شارژ ارائه می شوند، که امروزه اکثر دوربین های دیجیتال از باتری های قابل شارژ استفاده می کنند، که باتری های قابل شارژ از لحاظ اقتصادی نیز در بلند مدت مقرون به صرفه تر هستند. در زیر انواع مختلف باتری دوربین را به اختصار توضیح خواهیم داد.

1- باتری های غیر قابل شارژ

آشنایی با باتری قلیایی یا آلکالاین

باتری های آلکالاین تقریبا از باتری های قدیمی هستند که عمر کوتاهی دارند، قابلیت شارژ دوباره را ندارند، تنها در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند و برای دوربین های عکاسی که مصرف بالایی دارند، اصلا گزینه مناسبی نمی باشند.

خرید باتری دوربین جی وی سی

آشنایی با باتری روی-کربن

باتری های روی-کربن، باتری های غیر قابل شارژی هستند که نسبت به باتری های دیگر چگالی انرژی بسیار کمی دارند. این باتری ها نسبت به دمای بالا مقاومت کمی را نشان می دهند و آسیب پذیر هستند.

آشنایی با باتری لیتیومی

ظرفیت این باتری ها از باتری های آلکالاین بیشتر می باشد. اما باتری های لیتیومی نیز در وسایل کم مصرف مورد استفاده قرار می گیرند و مناسب دوربین های عکاسی پر مصرف نمی باشند.

 

2- باتری های قابل شارژ

آشنایی با باتری نیکل کادمیوم

باتری های نیکل کادمیوم باتری های قابل شارژی هستند که دارای چگالی و ظرفیت نسبتا بالایی هستند، اما نگرانی اصلی درباره ی آنها خطرات زیست محیطی است که به همراه دارند، به همین دلیل تولید آنها محدود شده است.

آشنایی با باتری نیکل متال هیدرید

این باتری ها نیز از باتری های قابل شارژ هستند. باتری های نیکل متال هیدرید مشابه نیکل کادمیوم ها می باشند، اما با این تفاوت که این باتری ها چگالی و ظرفیت بیشتر را داشته اما مقاومت کمتری دارند.

آشنایی با باتری لیتیوم- یون

باتری لیتیوم-یون از متداولترین باتری ها در دوربین های دیجیتال می باشند. این باتری ها شارژ را برای یک مدت طولانی نگه می دارند، قابل تعویض هستند و نسبت به باتری های نیکل هیدرید ایمنی پایین تری دارند. باتری های لیتیوم-یون طول عمر بیشتری نسبت به تمام باتری ها دارند و از لحاظ اقتصادی نیز گران تر می باشند.

خرید باتری دوربین پاناسونیک

آشنایی با باتری لیتیوم-پلیمر

باتری لیتیوم پلیمر نوع دیگری از باتری لیتیوم قابل شارژ  می باشد که ظرفیت بالایی نسبت به سایر باتری ها دارد و در سایز ها و اندازه های مختلف ساخته می شوند. اما این باتری ها در مقابل ضربه، دمای بالا و تغییر ولتاژ بسیار حساس هستند.

تفاوت باتری‌های لیتیوم-یون و باتری‌های لیتیوم-پلیمر

این باتری ها، هر دو از باتری های لیتیومی قابل شارژ و پرکاربرد هستند. اما تفاوت هایی دارند که بهتر است در خرید باتری دوربین آنها را در نظر بگیرید.

1. باتری لیتیوم-پلیمر نازک تر و سبک تر می باشد.

2. باتری لیتیوم-یون ظرفیت بالاتری دارد.

3. باتری لیتیوم- یون ارزان تر است.

4. باتری لیتیوم- پلیمر ایمن تر می باشد.

خرید باتری دوربین سامسونگ

خرید باتری دوربین کاسیو

آشنایی با باتری‌های پتاسیم-یون و مخترع ایرانی آن

باتری پتاسیم-یون توسط علی افتخاری، شیمیدان ایرانی-آمریکایی اختراع شده است. این باتری مشابه باتری لیتیوم-یون می باشد، با این تفاوت که قیمت این باتری نسبت به لیتیوم-یون پایینتر و شارژ آن سریعتر می باشد. در خرید باتری دوربین در نظر داشتن این تفاوت ها به خرید آسان تر کمک خواهد کرد.

آشنایی با باتری‌های لیتیم-تیتانات

باتری های لیتیم-تیتانات، باتری های قابل شارژی هستند که قابلیت شارژ سریعتر نسبت به باتری های دیگر را دارند، اما از چگالی انرژی خیلی پایینی برخوردارند.

آشنایی با باتری‌های لیتیم-گوگرد

باتری لیتیوم-گوگرد یا باتری لیتیوم-سولفور از باتری های قابل شارژی هستند که به دلیل چگالی انرژی بالاتر، وزن کمتر و قیمت پایین تر، برتر از باتری های لیتیم-یون می باشند. اما باید در نظر داشته باشید که این باتری ها هنوز تجاری       نشده اند.

آشنایی با باتری‌های لیتیم-آهن فسفات

باتری لیتیم-آهن فسفات نوع دیگری از باتری لیتیم-یون می باشد که نسبت به باتری لیتیم-یون دارای ظرفیت انرژی پایینتر، طول عمر بالاتر و ایمنی بیشتری است.

آشنایی با باتری‌های لیتیم-هوا

باتری لیتیوم-هوا را می توان باتری نسل آینده نامید. این باتری در مقایسه با باتری لیتیوم-یون چگالی انرژی بسیار بالایی دارد، سبک وزن است و ماندگاری طولانی دارد.

آشنایی با باتری‌های نانوسیم

باتری نانوسیم نوع پیشرفته باتری لیتیوم-یون می باشد، که از چگالی و ظرفیت انرژی بالایی برخوردار است. طول عمر این باتری ها بسیار طولانی می باشد. باتری های نانوسیم میتوانند بارها و بارها شارژ شوند.

همانطور که مشاهده کردید، در اینجا باتری های مختلف را به طور مختصر بررسی کردیم. باتری ها انواع مختلف و ویژگی های متفاوتی دارند که با توجه به مدل دوربینی که در اختیار دارید باید باتری متناسب با دوربین خود را انتخاب کنید. نکته دیگر قیمت باتری ها می باشد که در خرید باتری دوربین باید آن را در نظر بگیرید. با توجه به گوناگونی باتری ها، قیمت ها نیز متفاوت هستند و اکثر فروشندگان سعی دارند که به شما خرید باتری دوربین با تضمین بهترین قیمت را ارائه دهند.

 شارژ کردن باتری قابل شارژ

برای شارژ باتری قابل شارژ، از شارژر استفاده می شود که انتخاب شارژر اهمیت بالایی دارد. شارژر نامناسب و بی کیفیت، به باتری اصلی دوربین آسیب وارد می کند. پس در هنگام خرید باتری اصلی دوربین دقت کنید که شارژر باتری، اصل و متناسب با مدل و برند دوربین باشد. باتری ها مشخصه های خاصی دارند، که شارژر هم باید متناسب و هماهنگ با این مشخصه ها انتخاب شود. اکثر افراد به دنبال باتری دوربین با قابلیت شارژ سریع هستند، که در کوتاه مدت باتری را شارژ کنند. اما قابلیت شارژ سریع متناسب با باتری هایی است که بتوانند از این فناوری پشتیبانی کنند.

خرید باتری دوربین اکشن کمرا

چرا باید از باتری اصلی برای دوربین استفاده کنیم؟

باتری ها تقش مهمی در کارکرد دوربین ها دارند. درهنگام خرید باتری دوربین باید به اصل بودن باتری دوربین دقت کنید، زیرا باتری های اصلی طول عمر بیشتری دارند و مدت نگهداری شارژ آنها بیشتر می باشد. به همین دلیل خرید باتری اصلی دوربین بهترینانتخاب است، تا بتوانیم بهترین استفاده را از دوربین خود ببریم.

ممکن است پس از مدتی باتری اصلی دوربین ضعیف شود وکارایی اولیه خود را از دست بدهد، در این مواقع نیز سعی بر خرید باتری دوربین اصلی باشد، نه باتری های غیر اصل و تقلبی که در بازار به فراوانی یافت می شوند. برخی به خرید باتری مشابه اصل دوربین روی می آورند، که این باتری ها نیز مانند باتری های تقلبی استانداردهای باتری اصلی را ندارند و کارایی اصلی دوربین را تحت تاثیر قرار خواهند داد. پس باید در هنگام خرید باتری دوربین اطلاعات کافی در این زمینه را کسب کرده باشید و بتوانید باتری اصلی را تشخیص دهید.

خرید باتری دوربین کانن

آموزش تشخیص باتری اصلی دوربین

هنگام خرید باتری دوربین تشخیص اصل بودن باتری دوربین کار آسانی نیست، به دلیل اینکه باتری ها در هر مدل دوربین متفاوت هستند. اما به طور کلی مواردی هستند که اگر هنگام خرید باتری دوربین به آنها دقت شود، شاید بتوان باتری اصلی را از باتری تقلبی تشخیص داد.

مثل شکل ظاهری باتری و جنس بدنه، که باتری های اصلی شکل ظاهری خیلی بهتری دارند، نوشته ها پررنگتر، ضخیم تر و بدون غلط املایی هستند، درصورتی که نوشته های روی باتری های تقلبی ممکن است نازکتر و دارای کیفیت پایینتری باشند. در باتری های اصل برچسب ها و قطعات به طور منظم به هم وصل شده اند. مورد دیگر جعبه باتری می باشد، که در باتری های اصلی جعبه باتری کیفیت ساخت بهتری داشته و از باتری به خوبی محافظت   می کند.

در خرید باتری دوربین باید این نکته را در نظر داشته باشید که برخی از باتری های غیر اصل و تقلبی چنان مشابه باتری های اصلی هستند که تشخیص این موارد بسیار مشکل می باشد. به عنوان مثال همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید، در خرید باتری دوربین کانن، باتری های غیر اصلی ارائه شده اند که کاملا مشابه باتری اصلی می باشند. پس بهتر است برای اطمینان از اصل بودن باتری به کارشناسان دوربین و متخصصین تعمیرات دوربین مراجعه کنید، به دلیل اینکه آنها در این زمینه تخصص داشته و به راحتی باتری اصلی دوربین را تشخیص خواهند داد.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()