سبد خرید 0

عکاسی با نور

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 23 بهمن 1398 در ساعت 22 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

عکاسی با نور

نور مهمترین وجه عکاسی است ، بنابراین ممکن است در ابتدا فکر کنید که هنگام غروب خورشید ، سرگرمی باید متوقف شود. با این حال ، تکنیک های زیادی پس از تاریکی وجود دارد که می توانید برای گرفتن عکس هایی با نور کم استفاده کنید.

شما می توانید از نور مصنوعی شهرها ، شهرها یا ترافیک به عنوان منبع نور استفاده کنید یا حتی در آسمان شب از ستاره ها و اجساد دیگر شلیک کنید. با این حال ، اگر می خواهید خلاقانه واقع شوید ، سعی نکنید عکس های شبانه خود را با تکنیکی بنام "نقاشی با نور" روشن کنید.

این شامل استفاده از منبع نوری مانند مشعل یا چراغ قوه برای روشن کردن سوژه شماست. با استفاده از مشعل می بینید که چراغ در کجا سقوط می کند ، در حالی که استفاده از فلاش مشکل تر است اما می تواند شما را قادر به استفاده از زمان نوردهی کوتاه تر کند.

با گذاشتن کرکره برای مدت طولانی می توانید نور را روی قسمتهای موضوع بدرخشید ، به این ترتیب استخرهایی از نور ایجاد می کنید تا به عکسهای شب خود جلوه ای بی نظیر و کمی سورئال بدهید.

از یک مشعل یا چراغ قوه خارجی برای رنگ آمیزی نور بر روی موضوع پیش زمینه خود برای یک ویستا دراماتیک استفاده کنیداز یک مشعل یا چراغ قوه خارجی برای رنگ آمیزی نور بر روی موضوع پیش زمینه خود برای یک ویستا چشمگیر استفاده کنید 

با حرکت مشعل در هنگام قرار گرفتن در معرض می توانید میزان روشنایی مناطق خاص موضوع را کنترل کنید ، و حتی از منابع نوری مختلف استفاده کنید یا از ژل های رنگی بر روی چراغ ها استفاده کنید تا رنگ های زیبایی را برای ظاهری حتی سورئال تر ایجاد کنید.

انتخاب شما از تراز سفیدی باعث ایجاد ریختگی های رنگی نیز خواهد شد. اگر از فلش استفاده می کنید ، تعادل نور روز یا فلاش سفید رنگ های صحیح را به شما می دهد ، اما با بیشتر منابع نور مصنوعی ، رنگ نارنجی ایجاد می کند.

قضاوت در مورد قرار گرفتن در معرض یکی از دشوارترین جنبه های نقاشی نور است ، بنابراین به یاد داشته باشید که یک کرنومتر را هم در نظر بگیرید تا بتوانید مدت زمانی را که نقاشی می کنید در هر قسمت از سوژه اندازه بگیرید و سعی کنید موضوع را از همان فاصله از هم دور کنید. زمان.

حتی با استفاده از این تکنیک ها تکرار دقیقاً همان نور در هر نوردهی دشوار است ، اما این ظاهر منحصر به فرد بخشی از جذابیت این تکنیک است.


1 - عکس خود را قاب کنید

ترکیب کردن تصاویر شما در تاریکی می تواند مشکل باشد زیرا می توانید کمی از منظره یاب سطح چشم مشاهده کنید ، بنابراین دوربین خود را بر روی بالاترین ISO قرار دهید و برای نمایش تصویری روی صفحه نمایش به صورت زنده تغییر دهید. با استفاده از دوربین روی سه پایه ، از این تصویر نمای زنده برای تهیه تصویربرداری خود استفاده کنید.

2 - دوربین را تنظیم کنید

اکنون دوربین را روی فوکوس دستی تنظیم کرده و با تمرکز روی موضوعی که می خواهید با آن نوری بکشید ، تمرکز کنید. سپس به یاد داشته باشید که ISO را به ISO200 تغییر دهید و در حالت قرار گرفتن در معرض دستی سرعت شاتر را در معرض لامپ و دیافراگم f / 11 قرار دهید.

3 - موضوع را روشن کنید

با استفاده از یک ریموت از راه دور ، کرکره را باز کنید و شروع به رنگ آمیزی نور روی سوژه کنید. به یاد داشته باشید که مانند هر شکل دیگری از نورپردازی ، یک نورپردازی جانبی جهت ، جزئیات بیشتری را نسبت به روشنایی از موقعیت دوربین نشان می دهد. فقط به یاد داشته باشید که به داخل قاب سرگردان نشوید.

4 - نتیجه را بررسی کنید

به دلیل ماهیت نقاشی موضوع با نور ، قضاوت در مورد قرار گرفتن در معرض و جهت روشنایی بسیار دشوار است. بنابراین نتایج را روی صفحه LCD خود بررسی کنید و در صورت عدم نمایش موضوعی ، باید موضوع را برای مدت زمان طولانی تری روشن کنید یا چراغ را نزدیکتر کنید.1 - Tripod


داشتن یک سه پایه محکم که می تواند دوربین شما را در حین قرار گرفتن در معرض به طور کامل ثابت نگه دارد برای نتایج تیز ضروری است.

 

3 - انتشار از راه دور


اطمینان حاصل کنید که از یک ریموت با ویژگی قفل استفاده می کنید ، تا بتوانید با استفاده از حالت لامپ شاتر را باز نگه دارید.


3 - منبع نور


گزینه های زیادی وجود دارد. مشعل یکی از ساده ترین کاربردها است زیرا می بینید که نور چراغ موضوع را روشن می کند.


ماشین حساب کرنومتر استفاده از یک کرنومتر واقعی یا یک مورد از تلفن شما. برای زمان بندی قرار گرفتن در معرض و مدت زمان تابش نور در موضوع ضروری است.

5 - تعادل رنگ سفید


منابع مختلف نور را با رنگ متفاوتی تولید می کنند ، بنابراین با استفاده از تنظیمات تعادل رنگ سفید ، بهترین تعادل رنگ را بدست آورید.

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()