سبد خرید 0

نکاتی در مورد عکاسی در زیر آب

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 13 آبان 1398 در ساعت 23 : 26 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نکاتی در مورد عکاسی در زیر آب

عکاسی تابستانی خود را به سطح بالایی ببرید!

عکاسی در زیر آب برخی از چشمگیرترین و غیرمعمول ترین تصاویر اطراف را ایجاد می کند ، اما آنها شلیک یک چالش هستند و به برخی تجهیزات نسبتاً گران قیمت احتیاج دارند. تمرین تکنیک از قبل ، به خصوص اگر یک بار در طول زندگی سفر داشته باشید ، مهم است ، همانطور که در آب راحت است. در اینجا چند ایده در مورد نحوه به دست آوردن آن عکس های زیر آب آورده شده است.

1.در استخر تمرین کنید

قبل از تلاش برای عکاسی در زیر آب در اقیانوس ، جایی که آب غیرقابل پیش بینی است ، سعی کنید در استخر از آن عکس بگیرید. شما به یک مسکن زیر آب تخصصی احتیاج خواهید داشت. بسیاری از دوربین های محبوب نقطه عکاسی و DSLR دارای موارد پلاستیکی هستند که در دوربین و لنزها مهر و موم می شوند. اینها ضد آب هستند و برای محافظت از تجهیزات شما ضروری هستند. یک فیلتر polarizer را بهم وصل کنید زیرا این امر باعث کاهش شعله ور شدن و بازتاب ناخواسته از آب می شود.

 

2.گرفتن عمل

عکاسی در زیر آب

 

تمرین کنید که خود را برای مدت طولانی تر در زیر آب نگه دارید و دوربین را ثابت نگه دارید. برای به دست آوردن یک تصویر ریز دانه ای و سرعت شاتر 1/250 ثانیه از ثانیه یا بیشتر از یک تنظیم ISO کم استفاده کنید. برای یخ زدن عمل می توانید از فلاش دوربین استفاده کنید. اگر نمی توانید چشمان خود را در زیر آب باز نگه دارید ، عینک ببندید و سعی کنید با شخصی که شنا می کند یا در آب شناور است ، یک عکس پرتره جالب بگیرید./ عکاسی در زیر آب /

 

3.تقسیم عکس های زیر آب

عکاسی در زیر آب

مهمترین چالش فنی كه عكاسان در هنگام گرفتن تقسیم بر روی آب و عکس در زیر آب با آن روبرو هستند این است كه میزان قرار گرفتن در معرض تصویر در بالای سطح غالباً متفاوت از آنچه در زیر آن است. این امر به دلیل شکستگی در زیر آب رخ می دهد ، که بر تمرکز کلی بخش فوق آب تأثیر می گذارد. با این وجود ، می توان با استفاده از "فیلترهای ویژه اسپلیت" که برای جبران این مشکل طراحی شده است ، برطرف شد./ عکاسی در زیر آب /

 

4.آن را ثابت نگه دارید

ثابت نگه داشتن دوربین در زیر آب برای هر کسی یک چالش است ، زیرا آب همیشه در حال حرکت است. این کمک می کند قبل از تلاش برای گرفتن عکس از غواصی تمرین کنید و با آب راحت باشید. شما باید بتوانید حتی وقتی که ماهی یا موجودات دیگر برای تحقیق در مورد شما حضور دارند ، در آب بمانید. از استفاده از یک دوست یا سنگ برای تثبیت بدن خود نترسید تا بتوانید دوربین را همچنان نگه دارید ، اگرچه نگه داشتن دوربین با یک دست توصیه نمی شود.

 

5.روشنایی

عکاسی در زیر آب

هنگام عکاسی در زیر آب ، شما باید از یک فلاش مخصوص زیر آب به نام یک بارق استفاده کنید. اینها در همان محل خریداری مسکن شما فروخته می شوند. یک فلاش معمولی قدرت سفر از طریق آب های دریایی / اقیانوس تیره را نخواهد داشت ، بنابراین شما نیاز به راهپیمایی دارید. ISO خود را تا حد ممکن کم کنید زیرا شرایط کم نور باعث می شود تصاویر دانه ای به دست بیایند. اگر این گزینه در دوربین است ، ISO 50 یا 25 را انتخاب کنید.

 

6.برای جزئیات بیشتر بزرگنمایی کنید

عکاسی در زیر آب

عکاسی ماکرو هنگام استفاده در زیر آب می تواند برای به دست آوردن برخی تصاویر خیره کننده استفاده شود. از یک لنز ماکرو (معمولاً 50 میلی متر - 200 میلی متر) استفاده کنید تا بتوانید روی موضوعاتی که اینچ یا سانتی متر فاصله دارند تمرکز کنید. ارزش استفاده از تصاویر زیر آب را با فرمت RAW دارد ، زیرا برای تصاویر بهتر است که بعداً از نرم افزار تصحیح رنگ استفاده کنید. تصاویر با فرمت RAW پس از طی مراحل تصحیح رنگ ، کیفیت خوبی را حفظ خواهند کرد.

 

جلوگیری از از دست دادن رنگ

یکی از بزرگترین موانع در عکاسی در زیر آب ، از بین رفتن رنگ و کنتراست است. در حالی که در آب غوطه ور است ، به نظر می رسد همه چیز به رنگ آبی یا سبز است. این امر به این دلیل است که رنگ هایی با طول موج طولانی تر توسط آب اطراف جذب می شوند. از بین رفتن رنگ هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی ، باعث می شود افراد از راه دور بی رنگ و مبهم به نظر برسند. این مشکل با نزدیک شدن هرچه بیشتر به موضوع ممکن است در عین استفاده از لنز با زاویه دید عریض برای فوکوس نزدیک یا استفاده از فلش برطرف شود که به بازگرداندن رنگ از دست رفته کمک می کند.

نکاتی درمورد عکاسی از آب

تنظیمات توصیه شده

هنگام عکاسی در زیر آب ، کمترین ISO ممکن را انتخاب کنید ، بنابراین یک تصویر ریز دانه ای به دست می آورید. برای یخ زدن این عمل به سرعت شاتر 1 / 125s - 1/500 نیاز دارید - به عنوان مثال یک مدرسه ماهی. از دیافراگم کوچک (f / 11-f / 20) برای تیز کردن اشیاء در پیش زمینه و پس زمینه استفاده کنید. در صورت امکان در حالت RAW شلیک کنید تا اصلاح رنگ بعداً آسانتر شود.

 

تجهیزات پیشنهادی برای عکاسی در زیر آب

شما به مسکن زیر آب مناسب که مخصوصاً برای دوربین شما ساخته شده است (معمولاً توسط تولید کنندگان شخص ثالث ساخته می شود ؛ با بهترین قیمت و مناسب خرید کنید). در صورت عمیق تر شدن از دریا و در آب های تیره تر به یک فلاش توری نیاز دارید. بهترین لنزها برای استفاده در زیر آب لنزهای ماکرو و زاویه دید عریض هستند. لنزهای تله فتو بی فایده هستند زیرا در یک نور کافی برای تصویری شفاف اجازه نمی دهند.

 

نتیجه

عکاسی در زیر آب یک چالش بزرگ است و می تواند گران باشد. با این حال ، اگر می خواهید این کار را به عنوان یک سرگرمی دنبال کنید ، به تجهیزات صحیح نیاز خواهید داشت. صبور و مداوم باشید. فقط در مورد قوانین ترکیبی و کانون توجه نکنید زیرا در زیر آب هستید! تغییر تنظیمات را در دوربین خود نیز در زیر آب تمرین کنید. می توانید هنگام استخر و غواصی در استخر ، تمرین کنید. سرانجام ، نترسید که وقت خود را بگذرانید. عکس های منحصر به فرد در پایان ارزش آن را خواهد داشت!

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()