سبد خرید 0

فیلترهای کلوزآپ

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 21 بهمن 1398 در ساعت 23 : 27 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

فیلترهای کلوزآپ : عکاسی ماکرو را بدون لنز ماکرو بگیرید

آیا سبک و کم هزینه ای برای عکسبرداری از تصاویر به سبک ماکرو می خواهید؟ یک فیلتر کلوزآپ ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که شما بعد از آن هستید

روش های زیادی وجود دارد که می توانید دوربین خود را به موضوع نزدیک کنید ، به طوری که مناطق کوچک در تصویر بزرگ به نظر برسند. رایج ترین راه حل استفاده از لنزهای ماکرو است ، اگرچه بدیهی است که این امر نیاز به خرید یک لنز جدید دارد - و در عین حال داشتن یک چیز بزرگ دیگر برای حمل و نقل با شما.

یک راه حل ارزان تر و کم حجیم ، یک فیلتر نزدیک است که به عنوان یک لنز نزدیک نیز شناخته می شود . این به جلوی لنز موجود متصل می شود و به همان شیوه ذره بین یا یک جفت عینک خواندن کار می کند. این نوع فیلتر برای اکثر سیستم های فیلتر مربعی مانند Cokin در دسترس است ، اما انواع پیچ های دور بیشتر متداول هستند.

فیلترهای کلوزآپ در نقاط قوت مختلف در دسترس هستند و در قطرها اندازه گیری می شوند. هرچه عدد بالاتر باشد ، بزرگنمایی بیشتر می شود و حداقل تمرکز لنز نزدیک تر می شود.

با استفاده از فیلتر کلوزآپ ، بدون لنز ماکرو به موضوع خود نزدیک شویدبا استفاده از فیلتر کلوزآپ ، بدون لنز ماکرو به موضوع خود نزدیک شوید
این لنزها معمولاً در یک کیف حمل مناسب ، در مجموعه هایی با لنزهای دیوپتر +1 ، +2 و +4 به فروش می رسند. برای افزایش بزرگنمایی می توانید دو یا چند فیلتر را با هم ترکیب کنید - فقط مقادیر دیوپتر را به یکدیگر اضافه می کنید تا بزرگنمایی حاصل شود (برای مثال یک فیلتر +2 که با یک قطر +4 استفاده می شود ، به عنوان مثال می توانید یک دیوپتر +6 را تنظیم کنید).

کیفیت نوری این فیلترها به اندازه لنزهای ماکرو نیست. شما تمایل به نرم تر شدن در لبه ها و رنگ آمیزی بیشتر دارید. با این حال ، آنها بیش از توانایی قادر به نمایش دیدنی متفاوت از دنیای مینیاتور هستند. به عنوان مثال ، آنها می توانند عکسهای تمبر ، سکه و جواهرات را ضبط کنند ، اما می توانند برای عکس های هنری نیز استفاده شوند که نشانگر بافت و جزییاتی است که عکسهای دورتر از آن نشان نمی دهند.

با داشتن یک فیلتر بستن ، دامنه تمرکز شما بسیار محدود می شود (دیگر نمی توانید روی موضوعات دوردست تمرکز کنید). با این حال ، هنوز هم می توانید از فوکوس خودکار استفاده کنید ، و از آنجا که هیچ کمبود نور وجود ندارد ، قرار گرفتن در معرض خودکار نیز کاملاً کار می کند.

1 - ذره بین برای لنز شما

یک لنز نزدیک نزدیک به قسمت فیلتر لنز شما پیچ می کند (یا در نگهدارنده فیلتر مربع شما قرار دارد). تأثیر بزرگنمایی با بزرگنمایی تله فوتو نسبت به نمونه استاندارد بیشتر است ، بنابراین فاصله کانونی بیش از 100 میلی متر توصیه می شود - و یکی از 200 میلی متر ایده آل است.

2 - مجموعه را بخرید

سه لنز شما در مجموعه های نزدیک می توانید با هم ترکیب شوند تا بیش از سه سطح بزرگنمایی به شما بدهند. هزینه یک مجموعه با قطر آن افزایش می یابد؛ ما یک مجموعه 72 میلی متری از Kood استفاده کردیم ، اگرچه تولید کنندگان دیگر شامل Polaroid ، Hoya ، Tiffen و B + W هستند.

 


3 - برای بزرگنمایی اثر بزرگنمایی کنید

چیدن فیلتر مناسب یا ترکیبی از فیلترها برای به دست آوردن محصول مورد نظر شما معمولاً مورد آزمایش و خطاست. محدوده فوکوس با فیلتر موجود در بهترین حالت ، به چند اینچ محدود می شود و با افزایش تعداد قطرهای اعمال شده ، حداقل تمرکز کاهش می یابد.

4 - روی جزئیات متمرکز شوید

همانطور که با تمام کلوزآپ ها ، عمق میدان هرچه به موضوع نزدیکتر شوید محدودتر می شوید و می تواند به اندازه چند میلی متر باشد. از یک سه پایه برای پایداری استفاده کنید و در صورت نیاز به اطمینان هرچه بیشتر از حد تیز بودن تصویر ، دوربین را عمود بر چهره سوژه نگه دارید.

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()