سبد خرید 0

آموزش عکاسی از معماری داخلی

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 4 تير 1399 در ساعت 13 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

آموزش عکاسی از معماری داخلی

عکاسی معماری داخلی یکی از فیلدهایی است که در ابتدا ساده به نظر می رسد.با این وجود به دلیل تفاوت درنور، رنگ ها و مواردی که باید در یک صحنه عکاسی شود ، می تواند یکی از چالش برانگیزترین مباحث عکاسی باشد.

عکاسی معماری داخلی در واقع شامل تنظیم نور و موقعیت اشیاء موجود در اتاق است تا بتواند حال و هوای مکانی را توصیف کند.

در این مقاله به نکاتی که به شما برای عکاسی بهتر کمک میکند اشاره میکنیم.

صحنه را تمیز و مرتب و سازماندهی کنید

چشم غیر مسلح در برابر درهم  ریختگی مصون است ، اما عکس ها همه جنبه های اتاق را ثبت می کند و عیب های آن را بزرگ می کند. اگر میخواهید فضا جذاب به نظر بیاید همه جا را تمیز و مرتب کنید.میزها را صاف کنید،مبل ها را تراز کنید و کنترل و کاغذها را از روی میز بردارید.تمیز کردن ممکن است ناخوشایند به نظر برسد اما از تایمی که بعدا قرار است صرف فتوشاپ کنید جلوگیری میکند.

زمان مناسب را انتخاب کنید

زمان بندی همه چیز است ، وقتی در اوایل صبح یا وقتی که خورشید در حال غروب است عکس میگیرید ،

بهترین  زمان برای عکاسی را انتخاب کرده اید.به نور طبیعی دقت کنید. نور می تواند در زمان مناسب به میز برخورد کند و باعث ایجاد درخشش گرم در اطراف پرده ها در اتاق ناهار خوری شود. حتی هنگام کار با نور مصنوعی ، از نور طبیعی نهایت استفاده را ببرید.

سطح دوربین را تنظیم کنید

سطح دوربین شما باید مستقیم باشد بدون اینکه از هر جهت کج شود. حتی یک شیب جزئی در طول ویرایش نیاز به اصلاح دارد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که دوربین شما به سمت بالا ، پایین یا طرفین کج نشده است.

همیشه از سه پایه استفاده کنید

دو دلیل اصلی وجود دارد که شما باید از یک سه پایه برای عکاسی معماری استفاده کنید.اولا، یک سه پایه وضعیت دوربین و تنظیمات لنز شما را کاملاً تثبیت می کند وهرگونه احتمال تاری در اثر حرکت دست را کاملاً کاهش می دهد.

ثانیا ، دلیل خوبی وجود ندارد که از یک سه پایه استفاده نکنید.اگر مشغول پیگیری موضوعاتی هستید که نیاز به حرکت سریع و تجدید ترکیب دارند ، سه پایه برای شما مانع خواهد بود اما برای عکاسی معماری استفاده از یه پایه ایده آل است.

با یک سه پایه ، می توانید یک فضا را در معرض نورهای مختلف و با چراغ روشن و خاموش عکس برداری کنید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()