سبد خرید 0

عکاسی صنعتی از لباس

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 12 تير 1399 در ساعت 19 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

عکاسی صنعتی از لباس

 

برای عکاسی صنعتی از لباس به چه ابزاری نیاز داریم؟

 برای عکاسی صنعتی از لباس به 3 شاخه نور ، بک گراند ( پرده سبز یا دکور ) و یک لنز با فاصله کانونی نرمال نیازمندیم.

 

در عکاسی صنعتی از لباس، نورپردزی باید چگونه باشد؟

برای چینش نور، یک نور را در وسط و دو نور دیگر را در طرفین می‌گذاریم، به طوری که لبه‌های لباس را از بک گراند جدا کند، دقت داشته باشید که هر سه شاخه نور در تنظیمات نوری یکسان باشند.

 

تنظیمات دوربین در عکاسی صنعتی از لباس چه باشد؟

برای تنظیمات دوربین بهتر است سرعت شاتر را کمتر از 160 و بیشتر از 200 نکنید، همچنین دهانه دیافراگم را از 8 بازتر نکنید. در عکاسی صنعتی چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد، این است که تمام جزئیات محصول به خوبی دیده شود. پس عمق میدان خیلی کم اصلا مناسب عکاسی صنعتی نیست.

 

پرده پشت‌ صحنه عکاسی صنعتی لباس

همیشه از پس‌ زمینه سفید یا خاکستری روشن استفاده کنید چون باعث می‌شود تا از پرت شدن حواس جلوگیری شود و رنگ‌ ها با دقت بیشتری ثبت شوند. رول کاغذ سفید یکپارچه و بدون درز، یک ابزار ایدئال مناسب و ارزان است و به راحتی در هر فروشگاه عکاسی پیدا می‌شود. از پایه پرچم برای نگه‌داشتن یکپارچه رول کاغذ استفاده کنید. رول را روی زمین قرار دهید تا آن به صورت منحنی درآید، این کار باعث می‌شود از چروک شدن و انحراف سایه‌ ها جلوگیری شود و آن را با نوار ببندید.

 

دوربین

دوربین شما بخش اصلی در عکاسی صنعتی لباس است، اما اشتباه نکنید این به تنهایی موفقیت شما را تعیین نمی‌کند. دوربین فقط یک قطعه از پازل است، و شما مجبور نیستید تمام بودجه خود را صرف دوربین کنید. توصیه می‌کنیم از یک DSLR استفاده کنید که دارای حداقل امکانات دستی و دیافراگم دستی باشد.
از سه‌ پایه استفاده کنید. ثبات، باعث می‌شود لرزش دوربین از بین برود و مطمئن شوید که عکس‌های شما دارای ثبات هستند، همچنین سه‌ پایه باعث می‌شود تا دستان شما آزاد باشد و بتوانید کارهای دیگر را انجام دهید. خریدن سه‌ پایه پول زیادی نمی‌خواهد.
موقعیت سه‌ پایه و دوربین خود را طوری تنظیم کنید که دقیقاً روبروی لباس قرار گیرد. اغلب اوقات، دوربین را در طول شات حرکت نمی‌دهید. برای عکس گرفتن از زوایای مختلف لباس، کافی است لباس را حرکت دهید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()