سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

خرید + لیست قیمت انواع پاور بانک و شارژر همراه

جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

پاور بانک

پاور بانک یا شارژر قابل حمل اصطلاحی هستش که امروزه کمتر کسی هست که با اون آشنا نباشه .این وسیله بسیار کارآمد به ما کمک میکنه که دیگه نگرانی بابت شارژ  وسیله برقی مون نداشته باشیم .پاور بانک ها از لحاظ وزنی و ظرفیتی مدل های مختلفی دارند ،که با توجه به سلیقه هرشخص متفاوت انتخاب میشوند .

پاور بانک ها مدل های مختلفی دارند که از مهم ترین مدل های اونها میشه به پاور بانک های استاندارد یا جهانی ،پاور بانک های خورشیدی و پاور بانک های وایرلس اشاره کرد .

طول عمرپاور بانک :

در طول عمر پاور بانک ها نیز دو عامل اصلی موثر هستند :

1- چرخه های تخله ی شارژ: هر نوع باتری قابل شارژ نیز با گذشت زمان به تدریج فرسوده می شود . به طور معمول طول عمر باتری از نظر تعداد چرخه تخلیه شارژ قابل انجام ،قبل از افت عملکرد با یک درجه مشخص ذکر می شود .

2-زمان تخلیه ی خودکار:تمام سلولهای باتری چه قابل شارژ و چه باتری های یک بار مصرف ،دارای میزان تخلیه خودکار هستند .برای باتری های قابل شارژ این روزها با مدار کنترل خاص خود .برای شارژ مجدد باتری مقدار کمی انرژی لازم است .

یک پاور بانک خود میتوند شارژ را فقط با اتلاف شارژ کمی تا شش ماه نگه دارد ، اما کیفیت پایین ممکن است فقط  یک ماه شارژ مفید حفظ کند .

ظرفیت پاور بانک ها و جریان قابل تحویل :

سطح شارژ قابل ذخیره در پاوربانک ها با افزایش نیاز افزایش یافته است. تلفن های هوشمند یکی از موارد اصلی است که توسط آنها شارژ می شود و در سال های اخیر ظرفیت باتری به طور قابل توجهی افزایش یافته است تا بین شارژ بیشتر شود.

 

پاور بانک های قدیمی احتمالاً دارای ظرفیت 1000 میلی آمپر ساعت هستند ، در حالی که برخی از جدیدترین آنها می توانند ظرفیت های عظیم 25000 میلی آمپر ساعت را ارائه دهند.

 

همچنین جریان قابل تحویل توسط آنها نیز بزرگ است. اغلب آنها می توانند 2.5A را تحویل دهند و به آنها امکان می دهد شارژ سریع بسیاری از دستگاه های الکترونیکی را تأمین کنند.

فناوری باتری های پاور بانک :

تمام پاوربانک ها از باتری های قابل شارژ مبتنی بر فناوری لیتیوم استفاده می کنند. باتری های لیتیوم-یون و لیتیوم-پلیمر معمولاً برای پاوربانک ها استفاده می شوند اما اگر خیلی زود انواع دیگرشان به بازار آمد تعجب نکنید،چرا که فناوری باتری برای بسیاری از تحولات جدید مهم است .

دو فناوری که در حال حاضر استفاده می شود دارای ویژگی های کمی متفاوت هستند:

لیتیوم یونی: باتری های لیتیوم-یون دارای چگالی انرژی بالاتری هستند ، یعنی می توانند بار الکتریکی بیشتری را در اندازه یا حجم مشخصی ذخیره کنند و ساخت آنها ارزان تر است ، اما با گذشت زمان می توانند مشکلاتی داشته باشند.
لیتیوم پلیمر: پاوربانک های لیتیوم-پلیمر گذشت زمان در کیفیت آنها تاثیر زیاد ندارد ، بنابراین انتخاب بهتری هستند. با این وجود ساخت آنها هزینه بیشتری دارد و در نتیجه ممکن است متناسب با همه بودجه ها نباشد. 
نکته :هر دو شکل پاوربانک به خوبی کار می کنند ، اما تعادل بین هزینه و عملکرد است.

 شارژرهای قابل حمل پاور ابزار های بسیار مفیدی هستند زیرا امکان شارژ شدن وسایل باتری را در حین حرکت فراهم می کنند. از آنجا که دسترسی به یک منبع تغذیه در شبکه برق هربار که تلفن همراه یا سایر وسایل برقی نیاز به شارژ دارد ، همیشه امکان پذیر نیست ، این پاوربانک ها اکنون به یک محصول ثابت تبدیل شده اند و مخصوصاً هنگام مسافرت بسیار مفید هستند.

منبع :Electronics Note

 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()