سبد خرید 0

تمیز کردن سنسور تصویر

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 10 آذر 1398 در ساعت 20 : 52 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تمیز کردن سنسور تصویر

سنسور تصویر دوربین SLR دیجیتال خود را تمیز کنید

نگهداری مناسب و منظم از دوربین دیجیتال شما برای حفظ بالاترین کیفیت عملکرد از دوربین شما مهم است. بخش عمده ای از تعمیر و نگهداری معمول ساده و ساده است. رایج ترین هدف نگهداری ، گرد و غبار است که در لنز یا سنسور تصویر شما منجر به عکس های ناقص می شود.

1.تمیز کردن سنسور تصویر

برای تعیین اینکه سنسور شما به تمیز کردن نیاز دارد بسیار ساده است. کافی است یک لنز بلند بگذارید ، روی بی نهایت متمرکز شوید ، دیافراگم را ببندید ، EV را روی 1+ قرار دهید و از یک دیوار سفید (یا سبک) عکس بگیرید. با استفاده از لنزهای بلند می توانید به بیشترین فوکوس تصویر دست پیدا کنید و در واقع می توانید ببینید که چه مقدار گرد و غبار روی سنسور مستقر شده است. تصویر را در یک برنامه ویرایش تصویر مانند فتوشاپ قرار دهید و تصویر را با بزرگنمایی 100٪ مشاهده کنید تا از سطح گرد و غبار قدردانی کامل شود. اگر این سنسور کثیف باشد ، بلافاصله متوجه نقاط تیره و خطوط باریک خواهید شد که غالباً از الیاف لباس ، مو و دانه های گرده تشکیل می شوند. اگر متوجه این لکه ها شدید ، نشان می دهد که سنسور دوربین یا لنز شما به تمیز کردن نیاز دارد. می توانید سنسور دوربین را با ارسال آن به مرکز خدمات تولید کننده یا به یک تعمیرگاه معتبر تمیز کنید. با این حال ، این ممکن است یک گزینه گران قیمت باشد. گزینه دوم این است که خود سنسور را تمیز کنید. اگر می خواهید سنسور خود را تمیز کنید ، سه مسیر وجود دارد: با یک دمنده ، با حلال ها و با برس. علاوه بر این ، بسیاری از دوربین ها دارای سنسور تصویر خود تمیز کننده هستند و توصیه می شود هر بار که از دوربین خود استفاده می کنید برای عکسبرداری در روز استفاده کنید.

تمیز کردن لنز دوربین

الف) تمیز کردن با یک دمنده لامپ لاستیکی

تمیز کردن سنسور تصویر

دمنده لامپ لاستیکی یک دستگاه "لمسی" با دست است که برای از بین بردن ذرات غبار گرد و غبار روی لنز یا درون بدنه دوربین استفاده می شود. این لمس به نظر می رسد زیرا تنها پاف هوا قسمتهای دوربین را لمس می کند. با این وجود ، دمنده های لامپ های لاستیکی می توانند کمترین روش برای تمیز کردن سنسور باشند زیرا گرد و غبار که رطوبت به آن چسبیده است حذف آن دشوار خواهد بود. علاوه بر این ، برای اطمینان از تمیز کردن صحیح ، باید مطمئن شوید که فقط گرد و غبار اطراف محفظه حسگر را نمی وزید. برای استفاده موثر از دمنده ، دوربین را روی سه پایه قرار دهید که لنز آن به سمت پایین باشد و سپس به دهانه ضربه بزنید. اکثر گرد و غبارهای سست (گرد و غبار که به سنسور تصویر گیر نیافته است) می وزد و به زمین می افتد. این تمیز کردن ساده زمانی که در محل زندگی هستید باعث می شود که تمیزکاری کاملتری نداشته باشید. دمنده های لامپ لاستیکی برای از بین بردن سریع گرد و غبارهای قابل رویت به خوبی کار می کنند.

ب) تمیز کردن با برس

روش بعدی تمیز کردن سنسور شما با برس است و بهترین آن ها برس های مخصوص استاتیک هستند. این برس ها عالی هستند ، زیرا بار استاتیک در هنگام چرخش آنها در قسمت داخلی بدنه دوربین ، گرد و غبار شل را به خود می گیرد. بعلاوه برسها نیازی به حلالهای تمیزکننده قابل اشتعال ندارند و از خشک استفاده می شوند. برس خراشنده سنسور کمتری دارد که می تواند در اثر حلالها و پاک کردن آن با پارچه اتفاق بیفتد. اشکال براش این است که اگر روی یک ماده چسبناک یا چسبنده قرار گیرید ، قلم مو آن را به اطراف آغشته می کند. سپس برای پاک کردن این ظرف غذا باید از یک حلال استفاده کنید.

 

ج) تمیز کردن با حلالها

تمیز کردن سنسور تصویر

روش سوم تمیز کردن سنسور تصویر با حلال مایع است. شما به ضربه تند وشدید زدن سنسور یا برخی از کاربردهای دیگر مانند Pec * Pads و Eclipse یا Eclipse E2 حلال (هر دو توسط راه حل های عکاسی) نیاز دارید. این حلال ها بسیار عالی هستند زیرا بدون رطوبت باقی مانده و باقی مانده باقی نمی مانند. لازم به ذکر است که Pads * Pads به طور خاص برای تمیز کردن سنسور تصویر ساخته نشده است. آنها برای تمیز کردن امولسیون های فیلم ، تلسکوپ ها و آینه ها - که ظریف هستند ، طراحی شده اند ، بنابراین برای تمیز کردن حسگر تصویر بی خطر هستند. هنگام تمیز کردن با حلال ، از دستکش های لاتکس استفاده کنید تا از آلوده شدن لنت تمیز کننده روغن و انتقال آن روغن به سطح سنسور ، دستکش لاتکس استفاده شود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()